Šití nás baví

Komunitní web e-shopu Látky pro VásE-shop Látky pro Vás

Pochlubte se svými výtvory, sdílejte své oblíbené tipy a triky!
Poraďte se s dalšími uživatelkami ohledně výběru látky!

Zpět na výpis blogů

Zelená halenka (Autorka: Jana Admin)2x

Zelená halenka

Na jaře, jako každým rokem, dorazilo do pražských obchodů s látkami spoustu krásných nových látek. A jako téměř pokaždé jsem neodolala... Jedním z nových přírůstků bylo krásné hedvábné plátno. Pokud si nějaká látka zaslouší nazvat "luxusní", pak to je ona. Nádherný lesk, kvalita z látky dýchala dodaleka. Neodolala jsem. Látka byla poměrně drahá a já nechtěla nakupovat zbytečně mnoho. Usoudila jsem, že by z ní mohla být halenka a koupila jsem 1,2 metru.

Pro svoji zelenou barvu, která je sice tento rok děsně "IN", ale za dva roky bude určitě děsně "OUT", bylo jasné, že bych s ušítím neměla otálet. Ale já stále neměla tu pravou inspiraci. Až pak jsem v Zaře viděla krásné šaty, které by z této látky byly překrásné. (Mimochodem, ty šaty ze Zary byly ušité z dosti hrozného polyesteru...) ALE!!!! Především díky nevšedně řešeným rukávům bylo zřejmé, že 1,2 metru mi jistojistě stačit nebudou. Bylo tedy rozhodnuto, že se bude šít halenka...

3-2-1-teď. Začínáme!

Střih jsem si nakreslila a pak pokládala na látku tak dlouho, až jsem z ní vytěžila maximum. Zbylo jen pár malých kousíčků :-)

Šila jsem chvilkami po nocích, na overlocku....

... i šicím stroji.

Na rukávech jsem si zkusila nové fígla na to, jak hedvábí začistit a ono to klaplo!

A vida! Hotové dílo je tu!

Kdybych chtěla hodně rýpat, řeknu, že výstřih by mohl dopadnout o fous lépe...

... ale jinak přiznávám, že jsem hodně spokojená.

Jediná věc, z které mám trochu obavy, je fakt, že hedvábí jsem neprala, abych ho nezničila a budu muset dávat halenku do čistírny. Ale každý pěkný kousek si žádá své oběti a tady je podstoupím ráda.

A na závěr? Módní barva, módní střih, oboje bude za 1-2 sezóny pasé. Proto bych měla unosit blůzku během léta a podzimu co nejvíce... vzhůru v novém modelu do ulic!

2x

Komentáře:

Zpět na výpis blogů