Šití nás baví

Komunitní web e-shopu Látky pro VásE-shop Látky pro Vás

Pochlubte se svými výtvory, sdílejte své oblíbené tipy a triky!
Poraďte se s dalšími uživatelkami ohledně výběru látky!

Zpět na výpis blogů

Podzimní košilové šaty (Autorka: Jana Admin)5x

Podzimní košilové šaty

Jak vidím v obchodě krásnou hedvábnou látku, neudržím se!!!! A loni na podzim se mi podařilo natrefit na tuto krásnou, překrásnou látku (a ta kvalita, tu byste měli mít v ruce!!!). Myslím, že jsem kupovala jsem poslední kousek a hrdě jsem si domů nesla 2 metry této nádhery.

Po čase bylo jasné, že bych z té látky chtěla úplně nejvíc košilové šaty jak dole na obrázku (ty nahoře vpravo)

Střih je vcelku jednoduchý, bohužel ale se spoustou malých detailů, nad kterými jsem strávila dost času. Třeba nárameníky. Nebo takové ty vázačky u rukávů. Anebo spodní lem, který je do obloučku a který jsem nakonec zakončila šikmým proužkem, aby se mi nevlnil.

Na začátku se mi zdál střih docela úzký přes boky (ale stejně jsem ho nezvětšovala), pak mi, když už jsem měla šaty rozešité, přišly šaty hrozně dlouhé, v horní části široké, rukávy dlouhá a léga až na pupek. A stejně jsem nic neupravovala. Tak jsem si hezky šila a čekala, co se z nich vyloupne. A vida, šaty vyšly moc pěkně, nakonec jsem tuze SPOKOJENÁ!!!

Přiznávám, rukávy i léga by mohla být o něco kratší, ale není to nic, s čím bych se nemohla poprat :-) Tyto šaty jsem zařadila mezi mé nejoblíbenější kousky a doufám, že je do zimy ještě unosím.

aaa

aaa

aaa

Šaty jsou opět focené na Aničce :-) Která, nezvyklá na vysoké podpatky se překonala, obula si je A chvíli dělala, jakoby nic jiného ani nenosila :-)

Šaty mají velký úspěch. Hned poprvé, co jsem je oblékla, jsem během cesty do práce (asi 5 minut pěšky) dostala dvě pochvaly, jak mi to sluší. Pro velký úspěch je teď šiju mamince z úžasné látky s bažanty!!!!

5x

Komentáře:

Mikšulka Vytvořeno: 05.10.2016 - 15:33

Skvostné, taky bych chtěla:_)))


slapota Vytvořeno: 03.10.2016 - 16:31

to je paráda, Jani


2olives Vytvořeno: 30.09.2016 - 19:36

nádhera


Jana Admin Vytvořeno: 29.09.2016 - 9:43

Alenko, děkuji za chválu, od tebe mě to obzvlášť těší


alouette Vytvořeno: 28.09.2016 - 20:33

Moc hezké, šmrncovní, krásný materiál. Jsi Jani velká šikulka.

Zpět na výpis blogů