Šití nás baví

Komunitní web e-shopu Látky pro VásE-shop Látky pro Vás

Pochlubte se svými výtvory, sdílejte své oblíbené tipy a triky!
Poraďte se s dalšími uživatelkami ohledně výběru látky!

Zpět na výpis blogů

Džínová sukně + saténová blůza (Autorka: Jana Admin)2x

Džínová sukně + saténová blůza

SUKNĚ

Dáváte si na Silvestra předsevzetí? Jak bude ten další rok mnohem lepší, co všechno dokážete, budete hubenější / krásnější / dokážete skvělé věci / nastartujete kariéru? Já ani ne. Zjistila jsem, že už druhý den se mi nechce ani zdravě stravovat ani cvičit  ani se zdokonalit v angličtině. ALE LETOS (!!!!) jsem si jedno malé předsevzetí tajně dala. Chtěla jsem začít šít sukně. Zjistila jsem, že sukně ani nenosím a ani si je nešiju. Úkol pro rok 2016 byl jasný. Nosit sukně a spoustu si jich ušít. Jeden z chystaných projektů proto byl - džínová sukně.

Vybrala jsem si úžasný střih z Burdy 8/2009. Je prostě dokonalý!!! Bohužel jsem si za materiál zvolila tmavě modrou džínovinu (tak tmavou, až vypadá jako černá) a na ní v reálu vůbec není vidět, jak krásný střih to je.

Tady na těchto fotkách ještě nedokončené sukně díky kličkování je vidět, jak suprově jsou kapsy vymyšlené a jak se vinou přední švy.

Šití jsem si hrozně užívala a pořád jsem se rozplývala, jak krásná ta sukně bude, ale když jsem vše nastehovala na zkoušku, zjistila jsem, že se bude hodně švů upravovat. Střih neseděl na můj typ postavy a tak jsem skoro všude ubírala, jinde zas jsem musela šev trochu popustit. Už jen to, že jsem sukni dokončila, je tedy výhra. Tyto úpravy mě totiž vůůůbec nebaví :-(

Sukně mi krásně padne, ale vlastně ji nakonec moc nenosím. Ona se mi totiž hned na předním dílu krčí a nevypadá to pěkně. Docela by mě zajímalo, kde se stala chyba. Napadají mě tři věci:

1, špatný výber látky

2, při úpravách, které jsem na svou postavu dělala, bylo něco špatně

3, každá sukně se krčí, moc si to beru

HALENKA

Halenku jsem šila z hedvábného strečového saténu. Přiznávám, že ze saténu jsem nikdy neměla ambici cokoliv šít. Ale hledala jsem něco do kombinace k bundičce, kterou jsem si ušila, a žádná jiná látka se tak nehodila, jako právě tato. Když jsem pro inspiraci projela internet a střihy Burda, nic mě neoslovilo. Všechno bylo příliš seriózní a nudné. Takže jsem zkusila zaimprovizovat. Zadání dne znělo: jednoduchý top (bundička sama o sobě je hodně výrazná), žádné romatické prvky typu volánky, vázačky apod. Přesto jsem chtěla vnést do topíku nějaký zajímavý prvek. Zkusila jsem sklad na předním díle a ozdobu ve výstřihu. Nahoře vidíte, jaký střih jsem zvolila jako základ (je také z Burdy 8/2009), dál jsem si ho upravila podle svého.

Nejvíce času zabral sklad, protože ten musel být hodně precizně udělaný, všechny nesrovnalosti by byly hned vidět. Určitě jsem nad tím strávila jeden den. Na ozdobu ve výstřihu jsem koupila naušnice a jeden z komponentů jsem z nich použila.

 

A jak se šije ze strečového saténu? Chce to určitě dobrou jehlu. Použila jsem nejtenší, co jsem měla doma, špičku jsem předem vyzkoušela, aby nebyla vadná a nezatrhávala mi látku. I tak se mi párkát látka zatrhla. Vyzkoušela jsem i strečovou jehlu, ale ta nebyla vhodná. Žádnou jinou variantu jsem nezkoušela, šila jsem na chalupě a tam se šije s tím, co máte po ruce. NIc jiného, lepšího, v okolních lesích nenajdete :-)

A jak to dopadlo s ozdůbkou ve výstřihu? Vymyslela jsem ji krásně, vypadá krásně, ale na běžné nošení to není. Různě se krabatí, prověšije a vůbec dělá na halence neplechu. Chystám se jí odstřihnout, ale bude to vážně škoda....

A co jste ušily o prázdninách vy?

Jana

Látky pro Vás

2x

Komentáře:

Zpět na výpis blogů