Šití nás baví

Komunitní web e-shopu Látky pro VásE-shop Látky pro Vás

Pochlubte se svými výtvory, sdílejte své oblíbené tipy a triky!
Poraďte se s dalšími uživatelkami ohledně výběru látky!

Zpět na výpis blogů

Březnová výzva - model č. 1 (Autorka: Jana Admin)2x

Březnová výzva - model č. 1

To bylo tak. šla jsem koupit do prodejny látek knoflíky a odcházela s nejen s nimi. Ve výprodeji jsem tam našla krásnou vlněnou pleteninu. Materiál byl tak úžasný a cena tak příznivá, že jsem neodolala, koupila celý zbytek a přemýšlela, co z toho. Přestože zelená je hrozně moderní, nepatří k mým nejoblíbenějším barvám a nedokázala jsem si představit, že bych z této látky měla ušitý celý vršek (třeba svetr). Vyřešila jsem to tak, že jsem se nakonec rozhodla šít něco mezi kardiganem, kabátkem a svetrem.

Střih jsem vybrala z jedné starší Burdy, 10/2010. Střih je vytvořený v dlouhých velikostech (výška postavy cca 180 cm), já ho pro svoji standartně vysokou postavu nijak neupravovala a kardigan je prostě jen o něco delší....

Popravdě netuším, jakou funci mají ty popruhy okolo, co na obrázcích možná vidíte, já je opominula a jsem šťastná i bez nich. Protože moje látka má vzor, při stříhání jsem dávala pozor, aby mi vzor pěkně navazoval. V poslední době jsem z kostkovaných látek šila celkem dost, tak už mám praxi, vzor mi pěkně sedí a ani jsem nad tím sesazováním nestrávila celé mládí jako dříve.

A když už jsem měla nastříháno a nastehováno, zdálo se mi, že vpředu té látky je poměrně dost a trochu jsem přední díly sestřihla (koukněte na obrázek nahoře).

Kraj jsem začistila šikmým proužkem.... a bylo hotovo. :-D

Kardigan pěkně hřeje.

A já se těším, až začnu konečně šít nějaké letní modely.

AAA

AAA

2x

Komentáře:

Zpět na výpis blogů