Šití nás baví

Komunitní web e-shopu Látky pro VásE-shop Látky pro Vás

Pochlubte se svými výtvory, sdílejte své oblíbené tipy a triky!
Poraďte se s dalšími uživatelkami ohledně výběru látky!

Zpět na výpis blogů

Bomber z pajetkové látky (Autorka: Jana Admin)1x

Bomber z pajetkové látky

K šití mne inspirují především látky. Tato pajetková látka nebyla výjimkou.

Co to je vlastně za látku? Silnější úplet pošitý pajetkami. Našla jsem ho při jedné z mých (bohužel pro mou peněženku) častých návštěv obchodů s látkami. Z látky s pajetkami jsem ještě nešila a bylo tedy jasné, že to bude pro mne výzva. Od začátku jsem věděla, že budu šít bundu - bombra.

Po nastříhání přišla ta zajímavá fáze - u budoucích švových přídavků odstřihnout pajetky. Možná mi to nebudete věřit, ale mě to bavilo. Byla to velice relaxační záležitost, nemusíte přemýšlet, hlava odpočívá, ale přesto vykazujete nějakou činnost :-)

Velká výzva byl, překvapivě, nákup zipů a nápletů. Sehnat STEJNÝ zip ve dvou různých délkách (jeden dlouhý, středový a dva na kapsy) je nadlidský výkon. Nakonec jsem pohořela a koupila jeden dlouhý a na kapsy jsem musela vybrat jiný zip. A to i tak jsem u těch krátkých musela měnit původně vybraný zip za jiný, protože ten původní měli v jen jeden, poslední kus!!! Ale nakonec se zadařilo, zipy byly vybrány a já se pustila do kapes. A jsem na ně patřičně pyšná :-)

Jednotlivé díly jsem šila na šicím stroji overlockovým stehem. Po sešití přišly na řadu náplety a podšívka. U nápletů se mi podařilo koupit dva druhy, zvažovala jsem oba dva a nakonec jsem vybrala sice více umělý, ale pevnější, aby dokázal držet tvar. Stejně jako u zipů měl prodejce jen jeden kus, čekala jsem nějaký čas, až přijde i druhý. To je nějaká nová marketingová strategie, mít od všeho všechno jen jeden kus?

A ještě detail nápletů

Jsem na sebe pyšná. Něco, co bylo pro mne výzvou, se povedlo :-)

Ale je tu vlastně ještě jedna výzva.... musím najít odvahu bomber také nosit. Ono totiž až zasvítí sluníčko, budu házet prasátka na půlku Prahy :-)

P.S. Fotografováno na dceři, které tímto převelice děkuji :-)

1x

Komentáře:

Zpět na výpis blogů